Tesisat Yusuf

Su Kaçağı Tespiti | Tıkanıklık Açma | Kombi ve Petek Temizliği | Kombi ve Radyatör montajı

İstanbul Kırmadan su kaçağı tespiti

Türkiye’de tesisat alanında ilk olarak yenilikler ve çözümler getiren Hobby Tesisat, kırmadan su kaçağı tespiti hizmetine 2007 yılında başlamıştır. Hobby Tesisat, 15 adet servis aracı ve uzman ekibiyle İstanbul’un her ilçesine 30 dakika içerisinde servis göndermektedir.

Kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmek günümüzde icat edilmiş cihazlarla yapılabilmekte olan en faydalı işlemlerden birisidir. Ev ortamlarında ofis ve iş yerlerinde istenmeyen ve oldukça büyük problemlere sebep olan su kaçakları günümüz teknolojileri sayesinde kısa sürede ek masraflar çıkarmadan tespit edilebilmektedir.

Hobby tesisat firmamız tüm tesisat sistemlerine uygun gelişmiş makineler, cihazla su kaçağı bulma ile su kaçağı tespitlerini kısa sürede yapmaktadır. Tüm tesisat tiplerinde kırmadan su kaçağı tespiti yaparak bakım ve onarım çalışmalarında yine firmamız kendi uzman ekipleri tarafından yapmaktadır.

Su Kaçağı Neden Olur?

Kırmadan su kaçağı tespiti yapılsa da tamir ve tadilat işlemlerinde mecburi olarak minimum işçilik ile problemin ortadan kaldırılması gerçekleştirilmektedir. Binalarda yaşanmakta olan su kaçaklarının sebeplerini bilmek ve bu konuda önlem almak yeni su kaçaklarının olmasını da önlemektedir. Genel olarak su kaçaklarının sebepleri;

 • İmalata bağlı hatalı işlemler
 • Kalitesiz ya da hasarlı malzemelerin yapım aşamasında kullanılması
 • Gider hatlarında yeterli eğim sağlanmaması ve birleşim yerlerindeki conta benzeri sızdırmazlık malzemelerinin kullanılmaması
 • Açıkta bulunan su hatlarının aşırı soğuklar nedeniyle donarak patlaması ve benzeri durumlar
 • Birleşim yerlerinin montajının tamamlanmış olmaması
 • Bakım onarım çalışması adı altında kullanılan kimyasal ve zararlı malzemeler nedeniyle oluşan aşınmalar
 • Özellikle temiz su hatlarındaki aşırı basınç nedeniyle zayıf bölgelerde oluşan çatlaklıklar

Genel olarak karşılaşılan su kaçak sebepleri bunlarla sınırlı olmayıp istisnai farklı problemler de ortaya çıkabilmektedir. Sebepler ne olursa olsun su kaçaklarının neden olduğu sonuçlar hem bina için hem de alanı kullananlar için oldukça ağır olabilmektedir. Su kaçağının sebep olmuş olduğu problemlerin yanında su kaçağını engellenmesi ve tamir tadilat işlemlerinin yapılması da birçok açıdan zor ve masraflı olabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamız kaçak nedenlerine olan hâkimiyeti sayesinde İlerleyen dönemlerde yeni su kaçaklarının da oluşmaması için gerekli önlemleri alabilmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Kırmadan su kaçağı tespiti hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle evinizde su kaçağı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Su kaçağı hangi hatta olursa olsun binalarda belli belirtilerle tespit edilmektedir. Su kaçaklarında görülen belirtiler;

 • Bina duvarlarında tavanlarında terleme zaman içerisinde boyalarda kabarma, kavlama ve dökülmeler
 • Duvarda ya da derzlerde sararma küflenme ve renk değişimleri
 • Su kaçağının olduğu bölgelerde ya da suyun aktığı bölgelerde kullanım olmaması durumunda dahi su sesinin gelmesi
 • Kullanım miktarınızdan fazla gelen faturalar
 • Kombinin sıcak su kullanılmadığı hallerde bile sık sık kendiliğinden çalışarak suyun ısıtılması
 • Kombi bar saatinde sürekli olarak düşüş yaşanması
 • Zemin döşemelerinde ki kabarmalar küf ve rutubet kokuları
 • Temiz su hattında kullanım olmaması durumunda bile sürekli çalışan su saati

Bu sayılan maddelerdeki belirttiğimiz durumlar firmamız tarafından en çok karşılaşılan su kaçağının belirtileri arasında yer almaktadır. Firmamız su kaçağını oluştuğu bölgeyi anlamak ve iyi analiz etmek konusunda oldukça başarılıdır. Bilgi ve tecrübeleri sayesinde kısa sürede farklı teknikler uygulayarak su kaçağının kesinlikle firmamız tarafından tespit edilmekte ve teknolojik cihazlar sayesinde noktasal olarak kırmadan su kaçağı tespiti yapılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti belirtilerine göre ve hangi hatta olduğunun anlaşılması üzere farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti bütün sistemlerde ve bütün hatlarda kolaylıkla yapılabilmektedir. Ancak su kaçağı noktasal tespit edilmesinden önce kaçan kesinlikle olduğundan emin olunması gerekmektedir. Bu nedenle hatlarda kaçağın olup olmadığını tespit etmek için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Firmamız tarafından 7/24 su kaçağı tespiti işleminde gelişmiş teknolojilerden ve gelişmiş teknikler den faydalanılmaktadır.

Temiz su hatlarına basınç ölçümü yapılarak azalmanın olup olmadığı kontrol edilerek hatta kaçak olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilir. Bir su giderinde hatların kapatılması ve pis suyun giderine yoğun miktarda su dökülerek hatta herhangi bir kaçak olup olmadığı anlaşılabilir. Kalorifer tesisatı su kaçağı veya sıcak su tesisatı su kaçağı oluşan kaçaklıklar da basıncının ölçülmesi ve belli bir süre takip ederek basınçta bir azalmanın olup olmadı gözlemlenerek kaçağın olup olmadığından emin olmak mümkündür.

Temiz Su Hattında Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Günümüz mimarisi estetik odaklı olup tüm tesisatlarının duvar ve zemin altında olması sağlanmaktadır. Dolayısıyla göz önünde olmayan tesisatlar da oluşabilecek patlaklık var çatlaklıklar ve su kaçakları kolaylıkla tespit edilememektedir. Geçmişte su kaçağı tespit yöntemi, hattın baştan sona kırılarak muayenesinin yapılması ve su kaçaklarına sebep olan bölgenin büyük çabalar sonucunda bulunması ile yapılmaktaydı. Günümüzde firmamızın sunmuş olduğu hizmetler sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapmak yalnızca dakikalar içerisinde mümkün olmaktadır. Hobby Tesisat firmamız gelişmiş teknolojik aletleri ve profesyonel ekibiyle temiz su hattınızda akustik dinleme yaparak su kaçağı olan bölgenin kısa sürede bulunmasını sağlamaktadır. Akustik dinleme cihaz su kaçağı tespiti sayesinde çıplak kulakla duyamayacağınız sesin duyulması sağlanır ve basınçlı olan temiz su hattındaki kaçaklık dakikalar içerisinde tespit edilebilir.

Pis Su Hattında Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Pis su hattında oluşabilecek kaçaklar su hattının kullanılmaması ile azalmaktadır. Ancak pis su hattında eğim problemlerinin oluşması ya da tıkanıklık gibi problemlerin oluşması boruda su birikmesine dolayısıyla hatta kullanmazsanız dahi borunun içerisindeki suyu bitene kadar sızıntının devam etmesine neden olmaktadır Bu nedenle pis su hattında su kaçağı tespitlerinin uzman kişilerce profesyonel yöntemler kullanılarak yapılması gerekmektedir.

Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yöntemleri ile pis su hatlarında da kısa sürede problemin çözümü edilmesini sağlamaktadır. Kameralı cihazlar sayesinde pis su hattı baştan sona taranarak pis su hattında yani pimaş borularda oluşan hasarlar veya eksiklikler tespit edilebilmektedir. Firmamız gelişmiş görüntüleme yöntemleri sayesinde detaylı olarak pimaş boru tıkanıklıkları işlerini tarayarak tüm problemleri ortaya çıkarmakta ve kısa sürede pis su hattınızdaki su kaçağı tespit etmektedir.

Isıtma Sistemlerinde Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kalorifer sistemlerinde yerden ısıtma ya da radyatörlü sistemlerde su kaçağı bulabilmek geçmiş teknolojilerle oldukça zordur. Bu nedenle ilkel yöntemler tercih edilmemektedir. Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti için geliştirilmiş olan cihazlardan termal kameralı su kaçağı tespit cihazını kullanmaktadır. Sıcak su hattında ve ortam ısıtma hatlarında detaylı olarak termal kamera ile tarama işlemi yapılarak su kaçak tespit edilmektedir. Firmamız tarafından kırmadan su kaçağı tespiti yöntemiyle dakikalar içerisinde bulunmaktadır. Bütün sunmuş olduğumuz su kaçağı tespiti ve tesisat işlemlerinde müşteri memnuniyeti gözetmekte olup tüm işlemler için detaylı analizler yapılmaktadır. İşlemlerimiz de tamamıyla firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak dolup sunmuş olduğu tüm hizmetlerde müşterinin menfaatleri göz önünde bulundurulmaktadır.

Kırmadan su kaçağı tespiti usta ekiplerimiz tarafından dakikalar içerisinde yapılarak müşteri onayı ile onarım çalışmaları başlatılır. Su sızıntısı tespiti teknolojik cihazlar ile rahat ve konforlu olarak yapılır, ev sahibine ekstra bir iş yükü veya masraf çıkarmaz. Hobby tesisat kırmadan su kaçak tespiti fiyatları konusunda oldukça ekonomiktir. Firmamızı arayarak su kaçak tespit fiyat bilgisi alabilir, işlem hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Tıkanıklık, su sızıntısı veya diğer tesisat çalışmaları için firmamıza ulaştığınız zaman adresinize en yakın su tesisat ustaları yönlendirilir.

Adresinize gelen ekipler dakikalar içinde kırmadan su kaçağı tespiti yaparak sizlere uygun fiyatlar ile işlem çalışmaları yapacaktır. 7/24 destek hattımız ile bizlere ulaşabilir tesisat ustaları su kaçak tespiti hizmetleri talep edebilirsiniz. 

İstanbul Kırmadan su kaçağı tespiti
Başa dön